Här hittar ni bokningssidan till Camp Brazil, Träna Mera och Knatteskolan m.m
SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Välkommen till FK BROMMA
Välkomnar alla, utvecklar alla!

Matcher
DECEMBER 2023
 
03
10:00
sön
10:00    
Hagsätrahallen
Älvsjö AIK FF Gul - FK Bromma  -      
 
09
15:00
lör
15:00    
Stora Mossen idrottshall
FK Bromma - Nockebyhovs IF  -      
10
13:00
sön
13:00    
Stora Mossens Idrottshall 1
FK Bromma - Älvsjö AIK FF Svart  -      
 
16
08:00
lör
08:00    
Liljeholmshallen 2
Essinge IK Svart - FK Bromma  -      
17
14:00
sön
14:00    
Ängby IP Utomhus
 
Brommapojkarna 13-33 - FK Bromma P13  -      
JANUARI 2024
 
07
15:00
sön
15:00    
Vårbyhallen
Huddinge IF 2013:7 2 - FK Bromma  -      
 
13
09:30
lör
09:30    
INSTÄLLD MATCH
FK Bromma P13 - Hammarby IF FF  -      
13
14:30
lör
14:30    
Riddersvikshallen, Sandviksvägen 159 Hässelby
FK Bromma - Hammarby  -      
14
09:00
sön
09:00    
Bortamatch - Futsal
 
NIF - FK Bromma P13  -      
14
15:00
sön
15:00    
Stora Mossens Idrottshall 1
FK Bromma - Huddinge IF 2013:7 1  -      
 
20
13:00
lör
13:00    
Ärvingehallen
Spånga IS FK 2 - FK Bromma  -      
21
13:30
sön
13:30    
InSTÄLLD
 
IFK Stocksund - FK Bromma P13  -      
 
28
13:00
sön
13:00    
Stora Mossens Idrottshall 1
FK Bromma - Årsta FF  -      
28
18:30
sön
18:30    
Grimstahallen futsal
 
FK Bromma P13 - Ängby   -      
FEBRUARI 2024
 
02
18:00
fre
18:00    
Grimstahallen
IF Brommapojkarna 3 - FK Bromma  -      
04
11:00
sön
11:00    
Vällingby BP
 
BP 13-33 - FK Bromma P13  -      
 
10
15:00
lör
15:00    
Ärvingehallen
FK Bromma - Älvsjö AIK FF Rosa  -      
 
17
12:00
lör
12:00    
Mörbyskolans 7-mannaplan
FK Bromma - IFK Stocksund  -      
18
11:00
sön
11:00    
Hagsätrahallen
Örby IS Röd - FK Bromma  -      
MARS 2024
 
08
17:00
fre
17:00    
Åkeshovs BP
 
Brommapojkarna - FK Bromma P13  -      
10
09:30
sön
09:30    
Södra Ängby BP
 
FK Bromma P13 - Ängby IF  -      
10
12:00
sön
12:00    
Nackatältet
FK Bromma P13 - Fisksätra IF  -      
 
16
14:45
lör
14:45    
Hjorthagens IP
 
Djurgården IF P13-19 - FK Bromma P13  -      
17
17:00
sön
17:00    
Råsunda IP 7A (vid Råsunda skolan)
 
AIK P13 vit - FK Bromma P13  -      
APRIL 2024
 
06
10:30
lör
10:30    
Ängby IP
 
IF Brommapojkarna P13-3 - FK Bromma P13  -      
 
20
10:30
lör
10:30    
Blackeberg BP 12
IF Brommapojkarna 2013-4 - FK Bromma Vit  -      
20
16:30
lör
16:30    
Stockbyplanen, Sporrvägen 7, Lidingö.
 
Lidingö 13:16 - FK Bromma P13  -      
21
09:00
sön
09:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Ekerö IK 1:Gul  -      
21
11:30
sön
11:30    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - Skå IK & Bygdegård Vit  -      
 
27
14:15
lör
14:15    
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 2013-15 - FK Bromma Svart  -      
28
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - Kälvesta IoF Röd  -      
28
10:15
sön
10:15    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 22 - FK Bromma Grön  -      
MAJ 2024
 
03
18:45
fre
18:45    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - IF Brommapojkarna 2013-49  -      
05
09:00
sön
09:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Ekerö IK 3:Blå  -      
05
11:30
sön
11:30    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - Ekerö IK 2:Gul  -      
 
12
12:00
sön
12:00    
Sicklavallen
 
Sickla IF vit - FK Bromma P13  -      
 
17
fre
00:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - Kälvesta IoF Gul  -      
18
10:30
lör
10:30    
Olovslunds BP
 
FK Bromma P13 - Nockeby IF  -      
18
13:00
lör
13:00    
Stora Mossens IP 3
IF Brommapojkarna 2013-21 - FK Bromma Svart  -      
18
16:30
lör
16:30    
Hässelby IP 21
Hässelby SK FF Svart 1 - FK Bromma Grön  -      
 
24
17:30
fre
17:30    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - IF Brommapojkarna 2013-3  -      
25
15:00
lör
15:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Hässelby SK FF Röd 1  -      
25
15:30
lör
15:30    
Hässelby IP 22
Hässelby SK FF Svart 3 - FK Bromma Vit  -      
26
15:45
sön
15:45    
Nockebyhovs BP
 
Nockebyhovs IF - FK Bromma P13  -      
JUNI 2024
 
02
09:00
sön
09:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - Rissne IF 1  -      
02
11:30
sön
11:30    
Järfällavallen 21
FC Järfälla 1 - FK Bromma Grön  -      
02
11:30
sön
11:30    
Nälsta BP 11
Spånga IS FK 77 - FK Bromma Svart  -      
 
07
17:30
fre
17:30    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - IK Frej Täby FF Svart  -      
08
11:15
lör
11:15    
Spånga IP 2
Spånga IS FK 8 - FK Bromma Vit  -      
09
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Spånga IS FK 33  -      
AUGUSTI 2024
 
25
10:15
sön
10:15    
Huvudstafältet 11
AIK FF 12 - FK Bromma Grön  -      
25
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - AIK FF 16  -      
25
10:30
sön
10:30    
Ängby IP 2
Ängby IF Vit 3 - FK Bromma Svart  -      
 
30
18:45
fre
18:45    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - Som United Fotbollsförening blå  -      
31
15:30
lör
15:30    
Hässelby IP 22
Hässelby SK FF Vit - FK Bromma Vit  -      
SEPTEMBER 2024
 
01
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Högalids IF 2  -      
 
07
10:15
lör
10:15    
Bro IP 21
Bro IK Svart 1 - FK Bromma Grön  -      
07
11:30
lör
11:30    
Bro IP 21
Bro IK Röd 2 - FK Bromma Svart  -      
08
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - IF Brommapojkarna 2013-7  -      
 
13
17:30
fre
17:30    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - Spånga IS FK 78  -      
14
15:15
lör
15:15    
Strömvallen 2
Bele Barkarby FF blå 1 - FK Bromma Vit  -      
15
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Nockebyhovs IF 1  -      
 
22
10:15
sön
10:15    
Sollentunavallen 22
Sollentuna FK Vallen - FK Bromma Svart  -      
22
10:15
sön
10:15    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Vit - Spånga IS FK 3  -      
22
11:15
sön
11:15    
Breviks IP 21
IFK Lidingö FK 7 vit - FK Bromma Grön  -      
 
29
09:00
sön
09:00    
Ängby Södra BP 11
FK Bromma Svart - Bro IK Vit 1  -      
29
10:15
sön
10:15    
Grimsta IP 22
Vällingby AIK 1 - FK Bromma Vit  -      
29
14:30
sön
14:30    
Ängby Södra BP 12
FK Bromma Grön - Apollon Solna FK U Svart  -      
 
WEBSHOP
Samarbetspartners
Stötta föreningen